Digit

Wyjątkowo wciągająca gra logiczna

Czy uda Ci się ułożyć pokazany na karcie wzór przesuwając tylko jeden patyczek? To nie będzie proste! Ćwicz spostrzegawczość, wyobraźnię, logikę i refleks. Masz wolną chwilę, a nikogo znajomego nie ma w pobliżu? Jest też opcja dla jednego gracza - Digipasjans. Jest Was więcej niż czworo? Zagrajcie w parach! Nieważne w ile osób gracie, nie będziecie mogli przestać.



Proste zasady, duża grywalność

Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart z ręki. Gracz, który zrobi to jako pierwszy wygrywa rozgrywkę. A zadanie nie jest łatwe, bo kiedy nie możemy ułożyć jakiegoś wzoru, to musimy zazwyczaj dobrać kolejną kartę do ręki. Wszelkie układane wzory mogą być odwróceniem lub odbiciem lustrzanym, co sprawia że gra ćwiczy w nas bardzo mocno wyobraźnię przestrzenną. Musimy w głowie bardzo szybko przetworzyć jaki układ jesteśmy w stanie ułożyć lub do jakiego warto dążyć żeby potem pozbyć się szybko kart z ręki. Przekładając jedną zapałkę jesteśmy w stanie tworzyć rozmaite wzory, czasem nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że ułożenie jakiegoś oczekiwanego przez nas wzoru jest w zasięgu ręki.



Różne warianty gry

Oprócz wariantu podstawowego możemy zagrać w następujący sposób:
1. Digit na plus – tutaj gramy na punkty, a nie do momentu aż skończą się karty w ręce. Każdy gracz po stworzeniu odpowiedniego układu odkłada kartę na swój stos, dobiera nową kartę i dostaje dodatkową kolejkę. Wygra oczywiście ten gracz, który ma najwięcej punktów (kart na stosie ułożonych układów). W tym wariancie mamy większą kontrolę nad rozgrywką i płynnie możemy przechodzić z układu do układu dzięki dobrze dobranej taktyce.
2. Digit pasjans (na jedną osobę) – to wersja dla osób, które chcą zagrać samodzielnie. Gracz dostaje pięć kart i po ułożeniu danego wzoru otrzymuje zawsze dodatkową kartę do ręki, tak aby zawsze miał ich pięć. Kiedy nie uda mu się ułożyć żadnego wzoru w danej turze otrzymuje on punkt ujemny i przekłada wybrany patyczek. Celem oczywiście jest zebranie jak najmniejszej ilości kart ujemnych (najlepiej maksymalnie pięciu).
3. Digit otwarty – tutaj zasady są wręcz identyczne co w wersji standardowej, z tą różnicą, że karty każdego gracza są widoczne dla jego rywali.



Ćwicz umiejętność logicznego myślenia!

Digit to gra, która bardzo dobrze ćwiczy naszą wyobraźnię, spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. Wydawać by się mogło, że gra jest banalna, ale nic bardziej mylnego – mnogość kombinacji i ruchów które możemy wykonać sprawia, że naprawdę trzeba pobudzić swoje szare komórki do myślenia. Można śmiało ją wykorzystać do walorów edukacyjnych, co jest z pewnością jej ogromną zaletą. Dla miłośników łamigłówek i zagadek z zapałkami Digit wydaje się być w sam raz.



Polecana pozycja

Grę polecają: Radiowa Czwórka, Matematyka z plusem, Stowarzyszenie Rozwiń się, i Świat Matematyki. Produkt jest przeznaczony dla jednego do czterech graczy. Gra jest odpowiednia dla osób powyżej 8 roku życia.