Hodowla kryształów

Niesamowity zestaw do produkcji własnych kryształów! Połyskujących kolorowym światłem i świecących w ciemności. Arcyciekawe połączenie nauki z zabawą. W zaledwie kilka sekund stworzysz kryształowe cuda natury, jednocześnie poznając ich tajemnice.Wyhoduj dziesiątki olśniewających kryształów i przeprowadź eksperymenty za pomocą tego klasycznego zestawu naukowego. Uformuj z gipsu zabawne kształty, takie jak gwiazdy, pioruny, delfiny i piramidy, i wyhoduj na nich warstwy kryształów. Użyj barwników, aby utworzyć kolorowe kryształy i wymieszaj barwniki, aby wyhodować tęczę niestandardowych kolorowych kryształów. Prezentuj swoje kryształowe kreacje w przejrzystej skrzyni ze skarbami z zamykaną pokrywą. Uformuj własną geodę — wydrążoną skałę z rosnącymi wewnątrz kryształami — i stwórz w niej piękną kryształową jaskinię.

Eksperymentuj z szybko i powoli rosnącymi kryształami i obserwuj, jak wpływa to na struktury kryształów. Sprawdź, czy możesz wyhodować jeden wielki kryształ i wiele małych kryształów na powierzchni skały.

Zmierz, jak krystalizacja ciał stałych z roztworu i rozpuszczanie kryształów z powrotem w roztworze wpływają na temperaturę roztworu. Dowiedz się więcej o energii krystalizacji. Zbadaj roztwory, krystalizację i chemię wzrostu kryształów. Dowiedz się o strukturach i geometriach różnych kształtów kryształów.Posługując się tym bogato wyposażonym w związki chemiczne i akcesoria zestawem możesz: - w jedną noc wyhodować połyskujący kryształ - samodzielnie stworzyć krystaliczną jaskinię - stworzyć gipsowe figurki pokryte krystaliczną powłoką - wyczarować błyskawicznie powstające kryształy - wyhodować kryształy święcące w ciemności. Ten zestaw został gruntownie przetestowany i bezpieczny: na całym świecie sprzedano ponad milion sztuk tego zestawu. Bogato ilustrowana instrukcja, zawiera nie tylko opis wielu eksperymentów, lecz także mnóstwo fascynujących informacji i ciekawych anegdot, dotyczących kryształów. Dzięki niej proces powstawania kryształów nie tylko będzie łatwy ale ciekawy oraz wzbogacający w wiedzę.Zestawy edukacyjne firmy Kosmos sprawiają, że nauka staje się przyjemniejsza!


KOSMOS (Franckh-Kosmos Verlags) to niemieckie wydawnictwo z siedzibą w Stuttgarcie, słynące z doskonałej jakości zestawów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
KOSMOS został założony w 1822 roku i od ponad 100 lat zajmuje się tworzeniem produktów i zestawów edukacyjnych. Misją marki KOSMOS jest wzbogacenie nieformalnej edukacji.


Hodowla kryształów

od 10 lat
42 x 29 x 8 cm

9001890739293
K7392

Pobierz zdjęcia

Polecamy:
Film przedstawiający hodowlę
Recenzja - Karolowa Mama
Recenzja - Zabawkator
Recenzja - Qlturka