Zestaw Fun Science - Świat Kryształów

Zanurz się w fascynującym świecie nauki i kreatywności z naszym zestawem do hodowli kryształów! Ten magiczny zestaw to nie tylko zabawa, ale również edukacyjna podróż po tajemniczym procesie tworzenia prawdziwych kryształów. To niezapomniane doświadczenie, które pobudza ciekawość i rozwija umiejętności naukowe dzieci w przyjazny i interaktywny sposób.

Wyhoduj wielkie kryształy nową innowacyjną metodą. Poprzez hodowlę monokryształów i inne eksperymenty stworzysz prawdziwy świat kryształów. Możliwości jest wiele - możemy wyhodować duże niebieskie monokryształy, girlandy z kropelek, piękną dekorację dla jaskini dinozaura czy nawet lśniące jaja dinozaura.

Hodowla kryształów to nie tylko zabawa, to również świetny sposób na naukę podstawowych koncepcji chemicznych. Dzieci będą miały okazję eksperymentować, zadawać pytania i odkrywać, jak powstają kryształy. Ten zestaw rozwija umiejętności obserwacji, cierpliwości oraz precyzji, a jednocześnie inspiruje do dalszych badań naukowych.Po odrośnięciu kryształów dzieci mogą wykorzystać swoją wyobraźnię, aby stworzyć unikalne ozdoby lub biżuterię. Kryształy mogą być używane do tworzenia pięknych kolczyków, naszyjników czy dekoracji do pokoju. To nie tylko nauka, ale również sztuka, która rozwija kreatywność i zdolności manualne.

Czerwony, niebieski, zielony – a może zmieszaj dwa kolory? Wszystko jest możliwe! Po prostu wybierz jeden lub więcej magicznych papierów do pokolorowania i rozpuść krystaliczny proszek w wodzie. Już po jednym dniu pierwsze kryształy stają się widoczne i przybierają fascynujące kształty. Wystarczy poczekać jeszcze chwilę, a już niedługo w pojemniku do hodowli rozbłyśnie pierwszy duży monokryształ.

A może błyszczący kryształowy dinozaur? Mała figurka dinozaura czeka, aby w roztworze kryształowym przemienić się w KRYSZTAŁOZAURA. Naszego dinozaura możemy udekorować różnymi elementami z zestawu oraz umieścić w kryształowej jaskini, dzięki czemu dzieci mogą stworzyć we własnym pokoju swój magiczny, kryształowy świat!Od kryształowej girlandy po błyszczące dzieło sztuki na figurce dinozaura – instrukcja wyjaśnia krok po kroku każdy eksperyment przejrzystymi ilustracjami i towarzyszy dzieciom od samego początku tworzenia kryształów. Poprzez różne eksperymenty dzieci uczą się, jak postępować z prostą substancją chemiczną i bezpiecznie eksperymentować z solami krystalicznymi.

Instrukcja zawiera także ekscytujące informacje na temat kryształów, ich kształtów i sposobów powstawania w naturze. Ekscytujący i kreatywny start w świat chemii!
KOSMOS (Franckh-Kosmos Verlags) to niemieckie wydawnictwo z siedzibą w Stuttgarcie, słynące z doskonałej jakości zestawów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
KOSMOS został założony w 1822 roku i od ponad 100 lat zajmuje się tworzeniem produktów i zestawów edukacyjnych. Misją marki KOSMOS jest wzbogacenie nieformalnej edukacji.


Zestaw Fun Science - Świat Kryształów

od 8 lat
29 x 20 x 6,5 cm

4002051616588
K7616588

Pobierz zdjęcia