Tik Tak Bum

Wybuchowa gra słowna!
Nie dla bojaźliwych! Los każdego gracza wisi na włosku, gdy ta piekielna bomba zaczyna tykać. Trzeba nie lada opanowania, by w takiej sytuacji znaleźć odpowiedni wyraz i pozbyć się bomby, zanim nastąpi wybuch!Zabawa i emocje gwarantowane!
Kreatywność nie lubi się z presją czasu. Czy byłbyś w stanie wymyślić słowo kończące się na dany zlepek liter, trzymając w ręce tykającą bombę, która może wybuchnąć w każdej chwili? Oto genialna w swojej prostocie gra imprezowa, która rozerwie każdego.

Gra wymaga opanowania i refleksu, a także ćwiczy kreatywność, spontaniczność i słownictwo. Tik Tak Bum idealnie sprawdzi się na spotkaniach ze znajomymi czy rodziną i zapewni każdemu dużo radości.

Przez około pół minuty tykająca bomba wystawia graczy na próbę. Losowana jest karta zawierająca kilka liter. Uruchamiany jest mechanizm zegarowy na losowy czas (od 10 do 60 sekund) i pierwszy gracz bierze bombę do ręki. Gracz, na którego przypada kolejka, musi podać wyraz zawierający litery wylosowane na karcie i przekazać bombę sąsiadowi z lewej, zanim nastąpi wybuch! Często wyraz, który wymyślisz oczekując na swoją kolej, zostanie zużyty przez poprzedniego gracza i nawet osoby posiadające bardzo bogaty zasób słów mogą poczuć pustkę w głowie.Proste zasady, maksimum zabawy!
Ze wszystkich przetasowanych kart losujemy 13 i układamy je jednym kolorem do góry. Następnie siadamy w kółku, a pierwszy gracz ciągnie pierwszą kartę i rzuca kością by ustalić, w którym miejscu ma znajdować się wylosowana grupa liter. Do wyboru są następujące możliwości:

- Grupa nie może się znajdować na początku wyrazu
- Grupa nie może się znajdować na końcu wyrazu
- Grupa może znajdować się w dowolnym miejscu

Teraz gracz uruchamia mechanizm bomby i stara się wymyślić słowo zgodnie z wynikiem z kości i grupą liter z wyciągniętej karty. Wyraz musi być rzeczownikiem w liczbie pojedynczej. Przykładowo jeżeli na karcie widnieją litery „ZW”, a kość sugeruje, że litery nie mogą się znajdować na końcu wyrazu to możemy powiedzieć np. „ZWÓJ”, „ZWIERZĘ”, „ZWARCIE” itp.Wymyśliłeś hasło? Szybko, podaj bombę dalej!
Jeżeli udało się wymyślić słowo przed wybuchem bomby, to należy szybko podać ją kolejnej osobie. Powinna ona podać inny wyraz do tych samych warunków. Zabawa trwa do momentu kiedy bomba nie wybuchnie. Wówczas gracz, który w tym momencie trzymał bombę za karę musi zabrać kartę. Przegrany rozpoczyna kolejną rundę, a cała gra kończy się w momencie zużycia wszystkich kart ze stosu. Wygrywa gracz, który zdobył najmniej kart.

Gra przeznaczona jest dla osób w wieku powyżej 12 lat. Rozgrywka trwa ok. 30 minut i może w niej uczestniczyć od 2 do 12 osób.