Tik Tak Bum Junior

Świetna zabawa dla każdego dziecka

Lubicie zabawę w skojarzenia? A lubicie, jeśli czujecie przy tym trochę stresu związanego z upływającym czasem? Jeśli tak, to z pewnością polubicie i Tik Tak Bum w wersji Junior.Kultowa, wielokrotnie nagradzana (Gra Roku w Wielkiej Brytanii i Danii) gra słowna Tik Tak Bum doczekała się nowego wydania dla młodszych graczy! W nowym wydaniu znajdziemy dwa razy więcej kart dzięki czemu nasze dziecko będzie mogło świetnie ćwiczyć kreatywność, spontaniczność i słownictwo.

W grze może uczestniczyć nawet 12 graczy, dzięki czemu możemy się bawić w gronie rodzinnym, na dziecięcej imprezie czy nawet w szkole. Dodatkowo jest możliwość gry w grupach co daje nam możliwości kooperacyjne.Celem gry jest kolejne wymyślanie przez graczy rzeczy pasujących do tego, co przedstawia wylosowana karta. Po wymyśleniu przekazują kolejnemu graczowi tykającą bombę. Są różne warianty gry, które można dopasowywać do liczby, wieku i stopnia rozegrania uczestników.

Gra jest bardzo prosta i łatwa do zrozumienia nawet dla najmłodszych. Nie musimy przedzierać się przez zawiłości zasad i instrukcji, możemy w zasadzie w kilka sekund przystąpić do rywalizacji.Elektroniczna bomba zaraz wybuchnie!

Tik Tak Bum Junior składa się ze 110 kart z hasłami i obrazkami przedstawiającymi różne miejsca i sytuacje oraz… wybuchającej bomby! Uruchomiona bomba może „wybuchnąć” w losowym momencie – może tykać minutę, 30 sekund lub tylko 10! Bomba potrzebuje dwie baterie AAA 1,5 V (nie są załączone), by po wciśnięciu „zapalnika” zaczęła tykać.Szybka gra słowna dla dzieci

Jeden z graczy bierze do ręki bombę i uruchamia mechanizm - bombka zaczyna tykać. Następnie odkrywa pierwszą kartę ze stosu. W tym momencie musi podać słowo pasujące do wyłożonej karty. Oczywiście wyrazy nie mogą się powtarzać. Po poprawnym skojarzeniu przekazuje bombę kolejnemu graczowi, który musi zrobić dokładnie to samo. Bomba nie będzie tykała w nieskończoność - może to trwać 10, 20, 30 sekund lub nawet minutę! Musimy być przygotowani na to, że może wybuchnąć w każdej chwili, dlatego w zabawie liczy się spostrzegawczość oraz dobry refleks. Pechowy gracz, w którego rękach nastąpiła eksplozja, musi zabrać odkrytą w tej kolejce kartę. Ten gracz odkrywa kolejną kartę i znowu bombka zaczyna sobie krążyć czyhając na swoją ofiarę.

Gra kończy się w momencie, w którym dany gracz uzbiera pięć kart. Wygrywa ta osoba, która tych kart uzbiera najmniej. Cała rozgrywka trwa około 30 minut.Tik Tak Bum Junnior pomoże rozwinąć język angielski i nie tylko!

Ponieważ karty zawierają słowa po polsku i angielsku, Tik Tak Bum Junior idealnie nadaje się do ćwiczeń językowych oraz wzbogacania słownictwa z wielu obszarów tematycznych w języku polskim oraz angielskim. W każdym przypadku poszerza się słownictwo, ćwiczy się szybkość formułowania wypowiedzi, dzieci przełamują strach przed wypowiedzią, walczą z presją czasu i dobrze się bawią. Mimo prostych zasad gra może mieć również zastosowanie na zajęciach z języków obcych w grupach w dowolnym przedziale wiekowym.