Honeycombs - plastry miodu

Zbudujmy pszczeli ul!

Pszczoły to bardzo pracowite stworzenia, które od dawien dawna fascynują ludzi, zwłaszcza przyrodników. Tym razem będą potrzebowały naszej pomocy, aby zbudować cały plaster miodu. Gra polega na dopasowywaniu do siebie sześciokątnych płytek zgodnie z umieszczonymi na nich wzorami. W podstawowym wariancie każdy z uczestników otrzymuje równą liczbę płytek i musi ułożyć z nich plaster w jak najkrótszym czasie. Inny wariant polega na spokojniejszej grze turowej, w której układamy jeden wspólny plaster. Płytki gry Honeycombs. Plastry miodu mogą też posłużyć jako niezwykłe puzzle!Zabawa dla całej rodziny

Pobawmy się plastrami miodu, ćwicząc spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia i strategię. Jak? Sięgając po najnowszą grę od Piatnika – Honeycombs. Mimo że rozrywka jest prosta, to daje mnóstwo frajdy. Można grać właściwie wszędzie – wystarczy stół lub podłoga, zabawa nie wymaga wielu przygotowań. Świetna dla dzieci już od 6 roku życia. To ciekawa forma spędzenia czasu dla całej rodziny. Dodatkowo gra jest mocno edukacyjna, skupia uwagę, motywuje do wysiłku intelektualnego. W szczególny sposób aktywizuje mózg dziecka.To proste zasady, duża dynamika, jak i też niezwykłe emocje, towarzyszące przy dopasowywaniu poszczególnych żetonów, tworzących następnie miodowe plastry. Tu każdy z uczestników bawi się świetnie, może wykazać się swoją spostrzegawczością i umiejętnością szybkiego myślenia.

Ale na czym to polega?

W worku przypominającym pszczele gniazdo znajdują się 52 kafelki z pięknymi grafikami. Gra polega na łączeniu płytek poprzez dopasowywanie tych samych symboli. Im więcej symboli dopasujesz, tym więcej punktów zdobywasz.Jeżeli symbole do siebie nie pasują, płytka nie może być położona. Jedyny wyjątek stanowi symbol pszczoły, który pełni rolę jokera i pasuje do wszystkich symboli. Do każdej płytki można dopasować inne z sześciu stron.

Przebieg gry:

• Podziel 52 sześciokątne płytki równo między graczy
• Ścigaj się z innymi graczami, starając się jako pierwszy połączyć swoje płytki dopasowując narysowane na nich symbole
• Dopasuj jak najwięcej symboli, aby wygraćTo tylko jeden, najszybszy z trzech wariantów gry. Możliwa jest także spokojniejsza gra turowa, gdzie gracze po kolei dokładają płytki do wspólnego plastra miodu oraz Miodowe Puzzle. Grę urozmaicają pszczoły-jokery oraz płytki specjalne.

Najwyższa jakość wykonaniaJuż samo opakowanie znacznie różni się od innych. Gra jest spakowana w żółty płócienny gruby woreczek, który wygląda jak pszczeli ul. W środku znajdziemy 52 sześciokątne płytki, które przypominają plastry miodu i są wykonane z bardzo dobrej jakości grubego plastiku. Dzięki temu płytki są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia i defekty. Każda płytka jest unikalna i posiada zupełnie inny zestaw ilustracji.

Polecana przez Mensa Mind Games!Honeycombs Plastry Miodu to logiczna gra rodzinna rekomendowana przez Mensa Mind Games. Gra zdobyła również główną nagrodę w XVIII edycji (2020) konkursu Świat Przyjazny Dziecku w kategorii gry.