Zestaw Archeologiczny Minerały

Wykop prawdziwe minerały!

Jeśli jesteś ciekawy świata i lubisz odkrywać nowe rzeczy to jest to zestaw dla ciebie! Dzięki niemu będziesz mógł się poczuć jak prawdziwy geolog i wziąć udział w procesie wydobywania pięciu różnych kryształów z gipsowego bloku. Odkrywaj kolejne kamienie powiększając swoją kolekcję.

Co to są minerały?

Większość minerałów to związki chemiczne dwu lub kilku pierwiastków, nieliczne są utworzone z jednego tylko pierwiastka (rodzime złoto, srebro, miedź, siarka, diament, grafit) W przyrodzie występuje około 4 000 minerałów, w skład których wchodzą pierwiastki od wodoru do uranu. Przeważająca ich ilość występuje rzadko lub sporadycznie. Najliczniejsze są te minerały, w skład których wchodzi osiem najpospolitszych pierwiastków w skorupie ziemskiej: tlen, krzem, glin, żelazo, wapń, sód, potas i magnez. Minerały te (skalenie, kwarc, łyszczyki, pirokseny, amfibole i oliwiny) noszą nazwę skałotwórczych.Zestaw Archeologiczny Minerały firmy Kosmos umożliwia nam znalezienie w gipsowym bloku pięć różnych kryształów: kryształ górski, świecący różowy kwarc, awenturyn, ametyst oraz czerwony jaspis.

Wciel się w prawdziwego geologa!

Geologia jest to jedna z nauk o Ziemi, zajmuje się budową, własnościami i historią Ziemi oraz procesami zachodzącymi w jej wnętrzu i na jej powierzchni, dzięki którym ulega ona przeobrażeniom. Osoby zajmujące się takimi badaniami nazywamy geologami. Zestaw firmy Kosmos umożliwia dzieciom wcielenie się w prawdziwego geologa. Możemy razem z nimi wyruszyć na poszukiwanie skarbów, które skrywa gliniany blok. Znajduje się w nim 5 różnych kryształów, które wykopiemy za pomocą dołączonych do zestawu dłuta i młotka.Ten zestaw wykopalisk pozwala nam poznać geologię w łatwy sposób. Wykopywanie, czyszczenie, dokumentowanie – dzieci pracują jak prawdziwi badacze. Ilustrowana instrukcja pokazuje, jak dotrzeć do naszych skarbów i dostarcza wartościowych informacji na temat minerałów.
KOSMOS (Franckh-Kosmos Verlags) to niemieckie wydawnictwo z siedzibą w Stuttgarcie, słynące z doskonałej jakości zestawów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
KOSMOS został założony w 1822 roku i od ponad 100 lat zajmuje się tworzeniem produktów i zestawów edukacyjnych. Misją marki KOSMOS jest wzbogacenie nieformalnej edukacji.


Zestaw Archeologiczny Minerały

od 7 lat
21 x 13 x 5,5 cm

4002051617202
K1050

Pobierz zdjęcia