Nuna

Robot-Jeż w pokoju dziecięcym

Sprytny Robot-Jeż, który reaguje na polecenia wydawane klaśnięciami - to Nuna z rodziny robotów Kosmos. Dzięki zestawowi do eksperymentów, dzieci w wieku od 8 lat konstruują robota, który ma wszystko. Dzięki czujnikowi dźwięku jeż doskonale wie, jakie ruchy wykonać. Biega, podnosi kolce a nawet toczy się do tyłu! Świecące diody LED pokazują, w jakim trybie znajduje się Robot-Jeż.Małe zwierzę – skomplikowana technologia!

Ze 172 elementów konstrukcyjnych w tym zestawie możesz zbudować prawdziwego robota, który wygląda jak uroczy jeż. Ten wyjątkowy zwierzak ma wbudowany czujnik dźwięku i jest zaprogramowany tak, aby reagował na twoje klaśnięcia. Klaśnij raz, a jeż zwinie się w kłębek i przewróci. Klaśnij wiele razy, a będzie się toczyć raz po raz, przewracając się raz na każde klaskanie! Zobacz, jak różne wzory klaśnięć instruują jeża do wykonywania różnych sztuczek — sprawiają, że jeży się na kolcach, biega w kółko, kręci się i nie tylko!Zanim zaczniesz bawić się i eksperymentować ze swoim wyjątkowym zwierzakiem, musisz go zbudować! Zestaw zawiera 172 elementy konstrukcyjne do złożenia robota-jeża i zawiera czujnik dźwięku, który znajduje się na płytce drukowanej w głowie zwierzaka. To ten czujnik umożliwia jeżowi poruszanie się zgodnie z twoimi komendami klaśnięcia. Jak prawdziwy jeż, twój robot-zwierzak może biegać i zwijać się w kłębek. Na szczęście jednak czujnik dźwięku umożliwia mu słuchanie i wykonywanie twoich poleceń, zamiast natychmiastowego zwijania się w kłębek, gdy poczuje się zagrożony (jak zrobiłby to prawdziwy jeż). Budując swojego jeża od początku do końca i dobrze przyglądając się wszystkim jego komponentom, zdobędziesz doświadczenie w wewnętrznych mechanizmach mechanicznych, które umożliwiają robotowi poruszanie się w taki sposób, w jaki to robi. Oprócz szybkiego kursu dotyczącego czujników dźwięku dowiesz się również o przekładniach, silnikach i diodach LED (twojemu jeżowi zaświecą się oczy!).Instrukcja z komiksem!

Pełnokolorowa, 40-stronicowa ilustrowana instrukcja zawiera bardzo szczegółowe instrukcje krok po kroku, jak zbudować robota-jeża, a także wskazówki i wyjaśnienia dotyczące rozwiązywania problemów, aby zwierzę mogło pracować i płynnie się poruszać. Ale instrukcja to nie tylko zestaw kroków montażowych — zawiera także kilka interesujących informacji naukowych i zabawnych faktów na temat jeży i bionicznych robotów.Twój jeż ma również swój własny komiks. Wyrusz na ekscytującą eksplorację archeologiczną z dodatkową ilustrowaną historią, która śledzi losy Toma i Izzy, dwóch dociekliwych młodych naukowców, którzy budują spadającego jeża Nuna podczas wycieczki do Świątyni Gaaa!Zestaw wymaga 4 baterii 1,5 V typu LR03 (AAA, małe paluszki).


KOSMOS (Franckh-Kosmos Verlags) to niemieckie wydawnictwo z siedzibą w Stuttgarcie, słynące z doskonałej jakości zestawów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
KOSMOS został założony w 1822 roku i od ponad 100 lat zajmuje się tworzeniem produktów i zestawów edukacyjnych. Misją marki KOSMOS jest wzbogacenie nieformalnej edukacji.